Malowanie

Malowanie

Wszystkie produkowane przez nas elementy są zabezpieczane przed korozją a także nadawane są im estetyczne powłoki według wymagań klienta.

Stosujemy różne procesy zabezpieczania i upiększania naszych produktów takie jak:

Malowanie proszkowe

Technologia malowania proszkowego opiera się na farbach o konsystencji proszku, za pomocą których pokrywane są powierzchnie przedmiotów – metalowych (i nie tylko). Farba jest aplikowana za pomocą specjalnego pistoletu, a następnie umieszczana w piecu o wymiarach 6,5m x 2,5m x 1,5m Tam pod wpływem temperatury stapia się, a następnie jest utwardzana, dzięki czemu zyskuje wyjątkowo wysoką trwałość.

Malowanie natryskowe

Technologia malowania natryskowego podobnie jak w przypadku malowania proszkowego, polega na nałożeniu farby na element za pomocą specjalnego pistoletu. Różnica polega jednak na tym, że farba nie ma konsystencji proszku, lecz płynu, a aplikacja odbywa się poprzez „wyrzucenie” z pistoletu drobinek kropelkowych pod wysokim ciśnieniem.

– Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne wykonuje się przy użyciu prądu, czyli w procesie elektrolizy. Ma duże znaczenie estetyczne, ponieważ powłoka materiału jest po cynkowaniu gładka

– Cynkowanie ogniowe

Cynkowanie ogniowe polega na zanurzeniu produktu w rozgrzanym do stanu ciekłego cynku. Taki proces sprawia, że materiały są po cynkowaniu wytrzymałe i trwałe. Ich malowanie nie jest konieczne, choć można to zrobić.